Blackjack stratégie

“21” je jedna z mála hier, v ktorých môže byť hráč aktívnym strojcom svojho šťastia. Nejde totiž len o tipovanie, či hru na náhodu. Viacero aspektov ovplyvňuje výsledok, preto tieto faktory robia Blackjack hrou, v ktorej hráč, pokiaľ vie ako na to, môže byť úspešný a aj vyhrať.

Stratégia pre začiatočníkov

Začiatočník skúša a učí sa, ako v "dvadsaťjednotke" neprehrať. Za základnú stratégiu považujeme matematicky osvedčený vzorec, podľa ktorého sa hráč rozhoduje pre svoje ďalšie ťahy. Vzorec udáva najlepšie príležitosti pre "hit", "stand", "double" a "split" v akejkoľvek situácii. Dodržiavaním základnej stratégie môže hráč minimalizovať riziko prehry. Určite si zapamätajte, že v situácii, keď je súčet kariet 16 a menej a krupiér má odkrytú kartu 7 a vyššiu, mali by ste ťahať ďalšiu kartu. Naopak, ak je súčet kariet 12 a viac a krupiér drží hodnotu 6 a menej, určite ďalšiu kartu neťahajte.

Stratégia pre stredne pokročilých

Stredne pokročilí hráči vedia, aké vklady staviť v daných situáciách pre dosiahnutie vyššej výhry v priebehu viacerých rozdaní kariet. Aj v tomto prípade platí niekoľko matematických vzorcov, ale je potrebná trpezlivosť a počkať si na správnu príležitosť.

Stratégia pre pokročilých

Znalci hry využívajú a profitujú zo vzniknutých situácií, samozrejme ide tu o vyššie stávky v správnom okamihu. Veľká stávka prichádza, keď hráč cíti, že pravdepodobnosť víťazstva je blížiaca sa k istote.

Ako počítať karty?

Pokiaľ chcete mať v Black Jacku úspech, počítanie kariet musíte zvládnuť hneď v úvode. Je to technika, ktorá vás privedie k zvýšeniu šancí na vašu výhru, naopak minimalizuje výhody kasín. Jednoducho povedané, pri rozdaní si všimnite, aké karty sa dostali do hry. Výhodu máte, keď v balíčku na stole zostalo po rozdaní viac vyšších kariet (desiatky a karty s obrázkami). Zvládnutím techniky počítania kariet zvýšite svoje šance na výhru až o 2 percentá. Faktom je, že keď má krupiér súčet 17 a menej, musí ťahať ďalšiu kartu, vtedy sa dostávate do výhody a keď viete, že v balíčku sa nachádza viac kariet s vyššími hodnotami, môžete zvyšovať stávku.

Radíme vám vyhnúť sa stratégiám ako – "Never bust" (predpokladáme, že hráč nepokračuje pri súčte 12 a viac) alebo "Mimic the dealer" (predpokladáme, že hráč pokračuje pri súčte 16 a nepokračuje pri súčte 17 a viac). Tak ako pri všetkých hazardných hrách, tak aj v "21" žiadna stratégia nezaručuje maximálnu istotu výhry. Zvládnutím vyššie uvedených techník však môže svoje šance na víťazstvo zvýšiť.